معرفی الگوریتم کبوتر و تأثیر آن بر سئو و بهینه سازی سایت

معرفی الگوریتم کبوتر و تأثیر آن بر سئو و بهینه سازی سایت

معرفی الگوریتم کبوتر و تأثیر آن بر سئو و بهینه سازی سایت

در این مقاله از دیجیتال مارکتینگ قصد داریم به معرفی و بررسی الگوریتم کبوتر گوگل بپردازیم و توضیح دهیم که این الگوریتم چه تأثیراتی بر سئو سایت و بهینه سازی سایت دارد، در ادامه با ما همراه باشید تا با این الگوریتم بیشتر آشنا شوید.

الگوریتم کبوتر گوگل چیست

در مقالات قبلی از دیجیتال مارکتینگ به معرفی الگوریتم پاندا و الگوریتم پنگوئن پرداختیم و تأثیرات آن‌ها بر سئو سایت و بهینه سازی را بررسی کردیم، در این مقاله به معرفی الگوریتم کبوتر پرداخته شده است. الگوریتم کبوتر در آگوست سال ۲۰۱۳ توسط گوگل توسعه یافت و نام دیگر آن الگوریتم پایگون است. این الگوریتم ابتدا در کشور آمریکا اجرا شد و سپس در سال ۲۰۱۴ به کشورهای کانادا، انگلستان و استرالیا راه یافت. این الگوریتم در خصوص ارتباط محلی بین صفحات وب سایت‌ها و نمایش سریع‌تر نتایج جستجو و طبقه‌بندی مطالب اینترنتی است.

الگوریتم کبوتر چگونه کار می‌کند

الگوریتم پایگون به گوگل کمک می‌کند تا موقعیت مکانی و فاصله‌ها را شناسایی کند و در نتایج جستجو از آن‌ها استفاده کند، در حقیقت این الگوریتم مانند نوعی GPS عمل می‌کند. این الگوریتم بر اساس فاکتورهایی کار می‌کند که بیشتر برنامه‌نویسان و وب‌مسترها کنترلی روی آن ندارند.

اهداف گوگل از ارائه الگوریتم کبوتر

یکی از اهداف این الگوریتم فرصت دادن به کسب‌وکارهای محلی است تا بتوانند با رقبای خود در سطح شهر رقابت کرده و خود را بیشتر نشان بدهند. از دیگر اهداف گوگل برای ارائه این الگوریتم، کشف وب سایت‌های اسپم محلی بود.

نتیجه‌گیری

درصورتی‌که محتوای وب سایت توسط خودتان تهیه شده باشد و کیفیت بالایی نیز داشته باشید نیازی نیست در مورد الگوریتم کبوتر نگرانی داشته باشد زیرا این الگوریتم قصد دارد با افراد متقلب برخورد کند و اگر در کار شما تقلبی وجود نداشته باشد کاربران را به وب سایت شما معرفی خواهد کرد.

دیجیتال مارکتینگ با ارائه خدمات تخصصی در زمینه سئو سایت و بهینه سازی سایت در خدمت شماست، در مقالات بعدی با ما همراه باشید تا با نکات کاربردی در سئو آشنا شوید.

با تشکر از همراهی شما با وب سایت دیجیتال مارکتینگ

Share this post

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *