بازاریابی ایمیلی و نقش آن در بازاریابی دیجیتال

ایمیل مارکتینگ و نقش آن در بازاریابی دیجیتال

بازاریابی ایمیلی و نقش آن در بازاریابی دیجیتال

در این مقاله با دیجیتال مارکتینگ همراه باشید تا با مفهوم دقیق بازاریابی ایمیلی و دلایل ارزشمندی آن برای بازاریابی دیجیتال و کاربردهای آن آشنا شوید.

تاریخچه بازاریابی ایمیلی

این نوع بازاریابی در سال 1978 راه‌اندازی شد و در آن زمان هنوز شبکه اینترنت وجود نداشت. در سال 1996 اولین سرویس ارسال و دریافت ایمیل شخصی اتفاق افتاد و این سرویس در سال 1997 توسط شرکت مایکروسافت خریداری شد و سپس به عنوان سرویس Outlook به فعالیت ادامه داد.

در سال 1998 سیستم امنیت اطلاعات شروع به فعالیت بر روی کیفیت سیستم‌های ارسال ایمیل و درنهایت بازاریابی ایمیلی کرد. در سال 2003 نیز قانون مبارزه با اسپم به وجود آمد و باعث شد ایمیل‌های تبلیغاتی از کیفیت بیشتری برخوردار شوند و اسپم‌ها کمتر شوند. درنهایت کاربرد ایمیل‌ها و استفاده از آن‌ها در تبلیغات در گوشی‌های همراه در سال 2012 رونق پیدا کرد.

تعریف بازاریابی ایمیلی

ایمیل مارکتینگ یکی از روش‌های بازاریابی دیجیتال است و امروزه به یکی از اثرگذارترین روش‌های بازاریابی آنلاین تبدیل شده است. نام دیگر آن بازاریابی ایمیلی است. این روش یک روش مستقیم برای بازاریابی است در آن از طریق ایمیل می‌توان اطلاعات لازم در خصوص محصول و خدمت را به مشتری و کاربر ارائه داد.

مزایای بازاریابی ایمیلی برای بازاریابی آنلاین

بازاریابی ایمیلی دو مزیت عمده برای پیشرفت بازاریابی دارد یکی هزینه و دیگری راحتی. درواقع ایمیل در مقایسه با سایر روش‌های بازاریابی روشی کم هزینه برای تبلیغ محصولات و خدمات شرکت است. از لحاظ راه‌اندازی کردن نیز بسیار ساده است و به همین دلیل کسب‌وکارهای کوچک نیز به‌راحتی می‌توانند از این روش برای بازاریابی محصولات خود استفاده کنند.

از سایر مزایای این روش بازاریابی در مقایسه با سایر رسانه‌های اجتماعی این است که مشتریان واقعی و بالقوه امکان بیشتری دارد که ایمیل را ببینند و از طریق آن با محصولات و خدمات آشنا شوند.

با دیجیتال مارکتینگ همراه باشید تا با انواع روش‌های بازاریابی دیجیتالی و راهکارهای پیشرفت در بازاریابی آشنا شوید.

با تشکر از همراهی شما با وب سایت دیجیتال مارکتینگ

Share this post

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *