اسکیما، تصاویر، ویدیوها و محتوا چه تاثیری بر روی سئو می گذارند؟

اسکیما

اسکیما، تصاویر، ویدیوها و محتوا چه تاثیری بر روی سئو می گذارند؟

نشانه گذاری یا اسکیما

اسکیما، اگر شما به جای گوگل باشید وقتی با یک محلۀ جدید روبرو می‌شوید چه کار می‌کنید؟ باید سعی کنید آنجا را بشناسید و به خاطرتان بسپارید. ولی چگونه؟ از روی علامت‌هایی که در آن‌جا نصب شده‌اند. گوگل نیز به همین شکل عمل می‌کند. گوگل از روی علامت‌ها و نشانه‌هایی که ما در سایت خود قرار داده‌ایم محتوای سایتمان را می‌فهمد و قصد و منظورمان را متوجه می‌شود.
اسکیما شکل گرفته از همکاری بین شرکتهای گوگل، بینگ، یانتکس و یاهو است و این کار برای این است که به شما در ارائه اطلاعاتی که موتورهای جستجو به آنها نیاز دارند کمک می‌کند تا بهترین نتایج جستجو ممکن را در این زمان فراهم کنید.
اسکیما مجموعه ای از اطلاعات کوچک و بیانی مشخص و از پیش تعیین شده است که در سایت قرار میگیرد. این گونه از نشانه گذاری کار، تجزیه و تحلیل اطلاعات سایت را برای موتورهای جستجو خیلی ساده تر و موثر تر کرده است و موتور‌های جستجو قادر خواهند بود نتایجی را که مرتبط با سوال جستجو شده کاربر باشد به نمایش بگذارند.
یکی از مهمترین هدفهای راه اندازی زبان نشانه گذاری اسکیما جای گذاری آن با بک لینک و کاهش ارزش لینک بوده.

بهینه سازی تصاویر

روزانه فایل‌های متعددی توسط صاحبان وب سایت‌های وردپرسی بارگذاری می شود. که بیشترین بارگذاری مربوط به فایل های تصویری است. پس باید به این نکته توجه داشته باشید که سئوی تصاویر در وردپرس امر بسیار مهمی تلقی می شود. علاوه بر کیفیت تصاویر منتشر شده باید به حجم تصاویر نیز دقت شود.
در سایت وردپرس شما به بارگذاری سریعتر کمک کند و در سئو وردپرس بهینه سازی تصاویر حتی باعث میشود تا تصاویر شما در بخش جستجوی تصویر گوگل نیز دیده شود و بازدیدهای زیادی را نیز از این طریق بدست آورید.
تصاویر بخش مهمی را از نظر سئو و افزایش سرعت بارگذاری سایت تشکیل می دهند. عکسهایی که در نوشته ها به کار میبریم معمولا از نظر سرعت بارگذاری بهینه نیستند و اگر جی تی متریکس سایت خود را بررسی کنیم در بخش اوپتیمایز ایمیج دارای خطا است.
یکی از راه های ساده برای افزایش سرعت وردپرس و کاهش حجم صفحات کاهش حجم تصاویر وردپرس و فشرده سازی تصاویر وردپرس است. برای افزایش سرعت سایت خود باید میزان حجم فایل چند رسانه ای که در وردپرس استفاده می کنید را کمتر کنید.

بهینه سازی ویدیو

امروزه سئو یوتیوب یا بهینه سازی ویدئو زیاد به چشم می خورد و رفته رفته محتوای ویدئویی در حال گسترش می باشد. برای اینکه شما بتوانید ویدئو های خود را بهتر به دیگران نشان دهید یوتیوب امکانات خوبی را در زمینه سرویس دهی ویدئو در اختیار کاربران قرار داده.
یوتیوب بهینه سازی را نه تنها در موتور جستجوی یوتیوب بلکه در موتورهای جستجویی مثل گوگل و بینگ هم انجام داده که باعث افزایش بازدید ویدئوی شما در یوتیوب شده و کاربران زیادی را جذب می کند.
برای بهینه سازی ویدئوهای موجود در وب سایت خود که بتوانید بهترین عملکرد را داشته باشید باید اصول اصلی و نوین بهینه سازی ویدئوها برای موتورهای جستجوگر را بدانید.
برای بهینه سازی ویدئو و ولید محتوای ویدئویی یازده اصل مهم وجود دارد که در زیر انها را نام می یریم:
۱- اجرای اصل کیفیت برکمیت در تولید ویدئو
۲- ویدئوها باید در هاست اختصاصی وب سایت شما آپلود شوند
۳- جذب بازدید کننده بیشتر از محتوای ویدئویی
۴- ایجاد متادیتای مربوطه
۵- بهینه سازی ویدئو با کلمات کلیدی
۶- روی تصاویر بند انگشتی تمرکز کنید
۷- محتوای اشتراکی ایجاد کنید
۸- نسخه رونوشت ویدئو را اضافه کنید
۹- نقشه سایت ویدئویی یا اسکیما ایجاد کنید
۱۰- ویدیو خود را به صورت مجازارائه کنید
۱۱- ویدیوهایتان را در شبکه های مجازی و اجتماعی به اشتراک بگذارید

بهینه سازی محتوای متنی

یکی از بخش‌های آسان سئو برای یادگیری، تولید محتوای بهینه است. برای این کار باید یک فرایند اموزشی مناسب را طی کرده و از مهم ترین دستورالعمل ها پیروی کنید. با این حال بایستی بدانید که چرا بعضی از مسائل در بهینه سازی صفحه در ارتباط بوده و اینکه چگونه به پیاده سازی آنها در محتوای سایت بپردازید.
در زیر به پنج اشتباه رایج بهینه سازی محتوای متنی سایت اشاره می کنیم:
۱- برای موتورهای جستجو بنویسید
۲- بهینه سازی محتوای سایت را بیش از حد انجام دهید
۳- به لینک بیلدینگ در بهینه سازی محتوای سایت توجهی نمی کنید
۴- معیار اصلی موفقیت سایت شما کلمه کلیدی است
۵- فقط یک بار محتوای خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
لینک کردن نقش بزرگی را در هم در جهان و هم در بازاریابی محتوایی و سئو بازی میکند .معمولا موتورهای جستجو برای تحلیل و درک متن محتوای صفحه عملکرد خوبی دارند ولی تحلیل محتویات دیگری همچون عکسها، ویدئوها و کلیپهای صوتی برایشان سخت تر است.

منابع:

novin.com

nopaweb.com

seokar.com

Share this post

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *