خلاصه و کوتاه درباره شبکه اجتماعی آپارات

شبکه اجتماعی آپارات

خلاصه و کوتاه درباره شبکه اجتماعی آپارات

تحلیل شبکه ی اجتماعی آپارات

قبل از تحلیل کلی شبکه اجتماعی آپارات لازم به ذکر است که آپارات در لغت معناهای زیادی دارد که یکی از آن ها دوربین عکاسی و دستگاه نمایش فیلم است. که امروزه نیز حوزه ی فعالیت سایت شبکه اجتماعی آپارات از معنای لغوی آن خیلی دور نیست.

به نقل از ویکی پدیا
شبکه اجتماعی آپارات یکی از سرویس های اشتراک ویدئو در ایران است.
شبکه اجتماعی آپارات توسط شرکت فناوران ایده پرداز صبا ( صبا ایده) راه اندازی شد و مدیریت آن به عهده ی محمد جواد شکوری مقدم است .
شبکه اجتماعی آپارات در سال 1390 به عنوان بهترین وبگاه فیلم برگزیده شد .
شبکه اجتماعی آپارات در سال 1389 به کاربران ایرانی معرفی شد و این در حالی بود که در زمان کاربران ایرانی به بسیاری از سایت ها ی اشتراک ویدئو دسترسی نداشتند .
پس آپارات یک منبع مفید برای داده های ویدئویی محسوب می شد .
:(You tube) مقایسه ی آپارات و یوتیوب
در حال حاضر یوتیوب ، یکی از معروف ترین سرویس های اشتراک ویدئو در ایران با مشکل فیلترینگ مواجه است و تا سال 1389 که محمد جواد شکوری مقدم آپارات را در اختیار کاربران ایرانی قرار دهد ، افراد زیادی با مشکل عدم دسترسی به ویدئوهایی که داخل یوتیوب قرار می گیرد ، مواجه بودند چون برای ورود به یوتیوب باید از فیلترشکن استفاده می کردند .
که آپارات این امکان را به علاقه مندان به تماشای ویدئو و آپلود ویدئو ها خود می دهد که بدون نیاز به فیلتر شکن و مصرف حجم بالای اینترنت به آپارات بروند و ویدئو های مورد علاقه ی خود را تماشا کنند و ویدئو ها خود را در آن آپلود کنند.

علاوه بر تمام نکات که اشاره شد یکی از مزایای آپارات این است که ویدئو ها در دسته بندی های مخصوص خود قرار دارند و به راحتی می توانید ویدئو ی مورد نظر خود را در بین دسته بندی ها پیدا کنید .
همچنین در آپارات ویدئو ها یا به زبان فارسی هستند و یا زیر نویس دارند و حتی اگر نداشته باشند ، توضیحاتی در رابطه با آن ویدئو به زبان فارسی نوشته شده که این امکان در یوتیوب به چشم نمی خورد .

در رابطه با مزایایی که یوتیوب نسبت به آپارات دارد می توان به سرعت بالای یوتیوب اشاره کرد یعنی شما با سرعت بالاتر و راحت تر می توانید ویدئو مورد نظر خود را در یوتیوب ببینید .
همچنین اگر فیلمی که در شبکه اجتماعی آپارات آپلود می کنید دارا ی صحنه ی نامناسبی باشد توسط آپارات به سرعت حذف می شود .

آپلود ویدئو از شبکه اجتماعی آپارات به یوتیوب

علاوه بر این به تازگی امکان آپلود ویدئو از آپارات به یوتیوب نیز وجود دارد، یعنی می توانید ویدئو هایی که در شبکه اجتماعی آپارات بارگذاری کرده اید را به یوتیوب منتقل کنید که این فرصت را مخصوصا به وبمستر ها و تولید کنندگان محتوا که می خواهند محتوا ی خود را در چند سرویس آپلود کنند، می دهد.
برای آپلود ویدئو از آپارات به بوتیوب باید به سایت زیر مراجعه کنید
realwp.net
که با مراجعه به این سایت می توانید ویدئو های بارگذاری شده در شبکه اجتماعی آپارات را در یوتیوب آپلود کنید که ابتدا لازمه ی ان داشتن کانال یوتیوب است .

منابع:

medad.io
wikipedia.org
aparat.com
aparat.com

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


لطفا پاپ آپ را چک کنید.