چگونه با آپارات درآمد زایی کنیم؟

آپارات

چگونه با آپارات درآمد زایی کنیم؟

اگر سابقه ی دیدن فیلم های کوتاه در زمینه های مختلف اخبار، طنز، آموزش و رویدادهای دیگر داشته باشید حتما سایت آپارات را بازدید کرده اید. آپارات یک سرویس دهنده ی ویدئو در ایران است که از سال ۱۳۸۹ فعالیت خود را آغاز کرده است و از اولین سایت های اشتراک گذاری ویدئو در ایران است. بسیاری این سایت را هم تراز با یوتیوب می‌دانند اما تفاوت هایی بسیاری با هم دارند.
در آپارات می توان ویدئو دانلود و یا آپلود کرد. برای آپلود ابتدا باید در سایت حساب کاربری ایجاد کنیم سپس ویدئو مورد نظر خود را قرار دهیم.

سرویس ها

آپارات در حال حاضر ۳ سرویس دارد که بسیار محبوب هستند. در ادامه به آن ها می‌پردازیم.

فیلیمو

ابتدا آپارت در سال ۱۳۹۳ سرویس جدیدی به نام آپارات فیلیمو معرفی کرد. اما بعد از مدتی نام آن تغییر کرد و فیلیمو شد. سرویس فیلیمو آرشیوی از فیلم های ایران و جهان که شامل فیلم سینمایی، سریال و انیمیشن است. در فیلیمو می توانید اشتراک بگیرید و فیلم مورد نظر خود را ببینید. یکی از امتیازات مثبت فیلیمو این است که شما می توانید فیلم و یا سریال موردنظر خود را با هر کیفیت و سرعت اینترنت ببینید.

آپارات

آپارات کودک

از سال ۱۳۹۴، این سایت، سرویس دیگری به نام آپارات کودک که حاوی هزاران کارتون است، منتشر کرد. با ورود به این صفحه اولین موردی که توجه را جلب می کند گرافیک خلاقانه و مناسب برای کودکان و استفاده از رنگ های شاد و جذاب است. اگر شما کودک هم نباشید جذب این صفحه می شوید و دوست دارید قسمت های مختلف این بخش را ببینید.

در آپارات کودک کاربران نمی توانند فیلمی را آپلود کنند. همین طور نسخه اندروید این سرویس نیز موجود است.

آپارات

ویدئوهای زنده

یکی دیگر از سرویس ها، ویدئوهای زنده است. این بخش دارای دسته بندی های متفاوتی است که شبیه به live اینستگرام است و هم زمان کاربران می‌توانند نظر هم بدند.

کانال های آپارات

یکی دیگر از ویژگی های این سرویس، داشتن کانال است که به دو گروه کانال های رسمی حقوقی و کانال های رسمی حقیقی تقسیم می‌شود که هر قسمت خودش هم دسته بندی جداگانه ای دارد.شما می توانید کانال شخص و یا مجموعه ی مورد نظر خود را دنبال کنید تا راحت تر ویدئو های آن ها را ببینید. آپارات به کاربران این توصیه را می‌کند که اگر کانال دارند، برای اعتبار ببیشتر آن را به حالت تایید شده و رسمی درآورند که تمامی این مراحل را در سایت می‌‍توانید انجام دهید.

آمار

اخیرا آپارات آماری جدید از سایت خود منتشر کرده است که به آن می پردازیم.

آمار بازدید آپارات

در جدید ترین آمار منتشر شده، این سایت روزانه ۱۰٫۵ میلیون نمایش ویدئو دارد که معادل این است که شخصی ۱۱۹ سال فیلم تماشا کند. آپارات شش سال قبل ۶۰ هزاربازدید در روز داشت اما سال ۲۰۱۴ میزان بازدید روزانه  به ۲٫۲ میلیون و در سال ۲۰۱۶ به ۷٫۵ میلیون بازدید رسید. البته باید در نظر داشت که فیلتر شدن یوتیوب تاثیر چشم گیری در بالا رفتن بازدید آن داشته است. همچنین بر اساس رتبه‌بندی الکسا پربازدیدترین وب‌سایت ایرانی و در میان ۲۰۰ سایت برتر جهان قرار دارد. این سرویس ویدیویی ۲۹ میلیون نفر کاربر فعال ماهانه دارد که معادل ۶۷٫۴ درصد کل جمعیت کشور است.

آپارات

آمار پربازدیدترین موضوعات

آپارات دسته بندی های متفاوتی دارد. طبق آخرین گزارش، موضوع طنز پربازدیدترین دسته  است و بعد از آن اخبار است. در ادامه ویدیوهای حوادث، موسیقی، ورزشی، کارتون، هنری، علم و تکنولوژی و بانوان به ترتیب در رتبه‌های بعدی بازدید قرار دارند.

آپارات

رده ی سنی کاربران

سن اکثر کاربران بین ۲۵ تا ۳۴ سال است که حدود ۴۴ درصد مخاطبان را تشکیل می‌دهند. یک چهارم بازدیدکنندگان(۲۳ درصد) جوانان بین ۱۸ تا ۲۴ سال هستند. نمودار زیر آمار بازدید رده سنی بالای ۱۸ سال را نمایش می‌دهد.

آپارات

درآمد زایی از طریق آپارات

همان طور که گفتیم آپارات اولین سرویس اشتراک گذاری ویدئو در ایران است. احتمالا ویدیوهایی را در این سایت دیده اید که تبلیغ محصول و یا برندی را انجام می دهند. برای مثال ویدئوهای دیرین دیرین و یا سوریلند که علاوه بر موضوع خاص، اسپانسر نیز دارند. درآمدزایی از طریق آپارات به این صورت می تواند باشد که شما ویدئویی را تولید می کنید و آپارات با قرار دادن تبلیغاتی بر روی ویدئوهای شما، درصدی را برای شما درنظر می گیرد. هرچه تعداد بازدیدهای ویدئوهای شما بیشتر باشد، مبلغ واریزی نیز بیشتر می شود.
درآمدزایی از این طریق دارای شرایط و قوانیین خاصی است که به آن می پردازیم. برای این کار ابتدا باید حساب کاربری در سایت صباویژن جهت محاسبات مالی بسازید. سپس در سایت آپارات ثبت نام کنید و بعد از رفتن به قسمت www.aparat.com/income کانال خود را برای درآمد زایی ایجاد کنید. بعد از اینکه کانال شما تایید شد در پروفایل شما عبارت “درآمد از آپارات” اضافه می‌شود.
قوانین آپارات برای کسب درآمد:
• کاربران حداقل ۳۰ درصد از ویدئو را تماشا کنند.
• ویدئوهایی که از آنها می خواهیم کسب درآمد کنیم باید بیش از ۲ دقیقه باشد.
• صحت بازدید ها توسط صباویژن راستی آزمایی می شود پس قطعا با تعداد بازدیدهایی که در سایت نشان می دهد متفاوت است.
چه کار کنیم تا تبلیغ کنندگان مجذوب ویدئوهای ما شوند؟
• عنوان و تصویرهای مناسب برای ویدئوهای خود انتخاب کنیم.
• از محتوای مخاطب‌پسند و حرفه‌ای مانند استفاده از جلوه‌های بصری و گرافیکی مناسب در ویدیوها استفاده کنیم.
• کانال خود را از طریق شبکه های اجتماعی معرفی کنیم.
• معرفی کانال در وبلاگ‌ها و یا وب‌سایت‌ها و دیگر ابزارهای بازاریابی.
• عدم استفاده از تبلیغات درون ویدیویی و استفاده از اسپانسرهای جذب شده توسط خود کانال.

منبع درآمد آپارات از کجاست؟

وقتی وارد سایت آپارات می‌شوید، متوجه تبلیغاتی در اطراف سایت می شوید. آپارات با داشتن تعداد بازدیدهای زیاد روزانه باعث می شود شرکت ها تبلیغاتی خود را به آن بسپارند. البته به صورت جانبی روش های بسیار زیاد دیگری نیز مورد استفاده قرار میگیرند : برای مثال بر اساس میزان ترافیکی که توسط این رسانه در حال مصرف است ، هر ماهه میزان قابل توجهی پورسانت از زیرساخت های اینترنتی کشور دریافت میشود .

آپارات بهتر است و یا یوتیوب؟

اگر شما ویدئوهای هر دو سایت را دیده باشید، متوجه تفاوت ها و شباهت هایی در سرویس های ارائه کننده می ‌شوید. با توجه به اینکه یوتیوب در ایران فیلتر است، دسترسی به آپارات راحت تر است. همین‌طور امکان دانلود از یوتیوب وجود ندارد اما آپارات این امکان را دارد. هرچند با استفاده از طرفندهایی می توان ویدئو از یوتیوب دانلود کرد.
یکی از مواردی که آپارات ضعیف تر از یوتیوب است نشان ندادن ویدئو های مرتبط است. به این معنی که ما زمانی که ویدئو A را میبینیم، ویدئوهای B ، C و D را به ما پیشنهاد نمی‌دهد در صورتی که در یوتیوب تمامی ویدئو های مرتبط پیشنهاد داده می شود طوری که کاربر نمی خواهد از سایت بیرون بیاید.
یکی دیگر از تفاوت های این دو سایت، در چگونگی درآمدزایی است. درآمدزایی در یوتیوب می تواند براساس لایک و کامنت های گذاشته شده نیز باشد. همین طور یوتیوب برای اینکه کانال شما را تایید کند باید ۱۰۰۰ عضو داشته باشد.
اما یکی از حسن های آپارات، داشتن ویدئوهای فارسی به خصوص درمورد ویدئوهای آموزشی است. برای ما ایرانی ها درک و دریافت مفهوم ویدئوها از طریق آپارات بهتر است.

شما بیشتر از کدام سایت برای دیدن ویدئو استفاده می کنید؟ برای ما بنویسید کدام یک سرویس بهتری دارند.

Share this post

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *