چگونگی فیلتر کردن اسپم و ربات ها در گوگل آنالیتیکس

فیلتر کردن اسپم و ربات ها در گوگل

چگونگی فیلتر کردن اسپم و ربات ها در گوگل آنالیتیکس

فیلتر کردن اسپم و ربات ها در گوگل آنالیتیکس می تواند به زمان بندی و بررسی بهتر وبسایت کمک به سزایی کند، در این مطلب می خواهیم چگونگی فیلتر کردن اسپم را در گوگل آنالیتیکس بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

بدون شک Google Analytics یکی از مهمترین ابزار هایی است که می توان از طریق  آن رفتار کاربران و میزان عملکرد وبسایت خود را بررسی کرد.  این همان دلیلی است که میلیون ها نفر در جهان از این ابزار استفاده می نمایند.
با وجود اینکه بخش ضروری از فرآیند های تصمیم گیری، در بسیاری از کسب و کار ها و بلاگ ها وجود دارد. اما اغلب، در بسیاری از سایت ها،  هیچ فیلتری ایجاد نشده است و این اشتباه بزرگی است.

اگر شما یکی از افرادی هستید که google analytics دیگران را به خوبی پیکر بندی نکرده اید و تنها به بخشی از خلاصه گزارش ها اکتفا می کنید، احتمالا به اطلاعات دروغین و اطلاعات حقیقی کاربران و ترکیب آنها با هم توجه نکرده اید.
در نتیجه، تجزیه و تحلیل داده ها را به خوبی تشخیص نخواهید داد و ممکن است در عملکرد وبسایت دچار مشکل شوید.

برای اطمینان از این که فقط مواد تشکیل دهنده واقعی را دریافت می کنید و از خوردن این قطعه فوم پتروشیمی جلوگیری می کنید، من به شما نشان می دهم که چگونه از ابزارهایی استفاده می کنید که GA برای از بین بردن تمام هزینه های مصنوعی که سبب تخریب گزارشات شما می شود و نشان می دهد.

فیلتر کردن اسپم و ربات ها در گوگل آنالیتیکس

همانطور که بسیاری از افرادی که من با آنها کار کرده ام، همیشه با دقت اطلاعات مواجه شده اند، عمدتا به این دلیل که به عنوان یک بازاریاب / تحلیلگر هیچ چیز بدتر از این نیست که متوجه اشتباه نادرست خود شوید. به همین دلیل است که ما به طور مداوم به دنبال راه های جدیدی برای بهبود کارهستیم.
در نتیجه این تحقیق، اولین پست Moz را درباره اهمیت فیلترینگ در Analytics، مخصوصا در مورد spam ها ، نشان می دهد ، که در آن زمان مشکلی جدی ست و هنوز پا برجاست (اگر چه به میزان کم)، نوشته ام.
در حالی که روش های توصیف شده هنوز هم بسیار مفید هستند، من از آن زمان به دنبال راه حل برای انواع دیگر اسپم گوگل آنالیز و چند تهدید دیگر که ممکن است به عنوان آزار دهنده نیستند، اما به همان اندازه و یا حتی بیشتر برای تجزیه و تحلیل شما مضر است.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *