موتورهای جستجو چگونه کار می کنند

موتورهای جستجو چگونه کار می کنند

موتورهای جستجو چگونه کار می کنند

موتورهای جستجو ماشین های پاسخ هستند. آن ها برای کشف ، درک و سازمان دهی محتوای اینترنتی وجود دارند تا نتایج مربوطه را به سوالاتی ارائه دهند که جستجوگران از آن ها درخواست می کنند.

برای نشان دادن در نتایج جستجو ، محتوای شما برای اولین بار برای موتورهای جستجو قابل مشاهده است. این احتمالا مهم ترین قطعه پازل جستجوگر است : اگر سایت شما پیدا نشد ، هیچ راهی وجود ندارد که صفحه شما در) SERPs  صفحه نتایج موتورهای جستجو) نشان داده شود.

موتورهای جستجو چگونه کار می کنند ؟

موتورهای جستجو دارای سه عمل اصلی هستند:

خزیدن : اینترنت را برای محتوا بشکنید ، به دنبال کد / محتوا برای هر نشانی اینترنتی که پیدا کنید.
فهرست : ذخیره و سازمان دهی محتوا که در طول روند خزنده یافت می شود. هنگامی که یک صفحه در فهرست است ، در حال اجرا است به عنوان یک نتیجه در صفحه نمایش ، نشان داده می شود.
رتبه : ارائه محتویاتی است که بهترین پاسخ به یک پرس و جو جستجوگر است. نتایج جستجو را به بهترین وجه برای جستجوی خاص ترتیب دهید.

موتور جستجو خزنده چیست ؟

خزیدن ، فرآیند کشف است که در آن موتورهای جستجو یک گروه از ربات ها (شناخته شده به عنوان خزنده ها یا عنکبوت) برای پیدا کردن محتوای جدید و به روز شده هستند. محتوا می تواند متفاوت باشد ، می تواند یک صفحه وب ، یک تصویر ، یک ویدیو ، یک PDF و غیره باشد . اما بدون در نظر گرفتن فرمت ، محتوا توسط لینک ها کشف می شود.
این ربات از طریق کشیدن چند صفحه وب آغاز می شود و سپس پیوندهای مربوط به صفحات وب را برای یافتن آدرس های جدید دنبال می کند. با hopping  در طول این مسیر از لینک ها ، خزنده ها قادر به پیدا کردن مطالب جدید و اضافه کردن آن به شاخص خود هستند.

با تشکر از همراهی شما با وب سایت دیجیتال مارکتینگ

Share this post

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *