نکاتی مهم درخصوص موتور های جستجو در دیجیتال مارکتینگ

نکاتی مهم درخصوص موتور های جستجو

نکاتی مهم درخصوص موتور های جستجو در دیجیتال مارکتینگ

در این مقاله از دیجیتال مارکتینگ قصد داریم شما را با زمینه ای آشنا کنیم که به شما کمک می کند تا با موتور های جستجو کار کنید نه این که در برابر آن ها قرار بگیرید.

فهرست موتور های جستجو چیست ؟

موتور های جستجو پردازش و ذخیره اطلاعات شان را در یک شاخص ، یک پایگاه داده بزرگ از همه محتوایی که آن ها کشف کرده اند ، انجام می دهند و به اندازه کافی به خوبی به جستجوگران  کمک می کنند.

رتبه بندی موتور های جستجو

هنگامی که کسی یک جستجویی را انجام می دهد ، موتور های جستجو شاخص های خود را برای محتویات بسیار مرتبط ارائه می دهند و سپس آن ها را به امید حل مسئله ، جستجو می کنند. این سفارش نتایج جستجو بر اساس ارتباط ، به عنوان رتبه بندی شناخته می شود. به طور کلی ، شما می توانید فرض کنید که وب سایت های بالاتر رتبه بندی شده است ، موتور جستجوگر بیشتر معتقد است که آن سایت پرس و جوی بیشتری نیز دارد.

این امکان وجود دارد که خزنده موتور جستجو را از بخشی یا تمام سایت خود مسدود کند یا موتورهای جستجو را به منظور جلوگیری از ذخیره برخی صفحات در فهرست خود ، آموزش دهد. در حالی که ممکن است دلایلی برای انجام این کار وجود داشته باشد ، اگر می خواهید محتوای شما توسط جستجوگران پیدا شود ، ابتدا باید مطمئن شوید که آن را برای خزنده ها در دسترس است و قابل ثبت است. در غیر این صورت ، آن را باید به خوبی نا مرئی کرد.

در جستجوگرها ، همه موتورهای جستجو برابر نیستند

بسیاری از مبتدیان درباره اهمیت نسبی موتورهای جستجوی خاص صحبت می کنند. اکثر مردم می دانند که گوگل بزرگ ترین سهم بازار را دارد ، اما برای Bing ، یاهو و غیره اهمیت دارد. حقیقت این است که علی رغم وجود بیش از 30 موتور جستجوگر بزرگ وب ، جامعه جستجوگر فقط به گوگل توجه می کند. چرا ؟ پاسخ کوتاه این است که  گوگل جایی است که اکثریت قریب به اتفاق افراد در وب جستجو می کنند. اگر ما از Google Images، گوگل مپ و یوتیوب استفاده کنیم ، بیش از 90 درصد از جستجوهای وب در گوگل اتفاق می افتد ، این تقریبا  20 برابر Bing و یاهو است.

با تشکر از همراهی شما با وب سایت دیجیتال مارکتینگ

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *