چرا رمزگذاری سخت است ؟ بخش اول

چرا رمزگذاری سخت است

چرا رمزگذاری سخت است ؟ بخش اول

این مقاله از دیجیتال مارکتینگ درباره یک موضوع فنی است در خصوص رمزگذاری که سخت است اما غیرممکن نیست ، با ما همراه باشید تا با جزئیات این موضوع آشنا شوید.

تعریف رمزگذاری

رمزنگاری فرآیند تبدیل و ذخیره اطلاعات و داده ها با استفاده از الگوریتمی منحصر به فرد برای محافظت از آن ها است. الگوریتم های مورد استفاده برای رمزگذاری و کدگذاری به دو دسته متقارن و نامتقارن دسته بندی می شوند. رمزنگاری داده ها و رمزگشایی آن ها دو فرآیند معکوس هم هستند. الگوریتم های متقارن سرعت بیشتری نسبت به الگوریتم های نامتقارن هستند و امنیت بیشتری دارند.  کاربردها و ماهیت این دو نوع الگوریتم نیز با هم متفاوت اند.

اهمیت رمزنگاری در دنیای امروز

برای شروع رمزگذاری و موفقیت در آن باید دو پیش زمینه را در نظر داشته باشید :

اگر می توانم آن را انجام دهم ، می توانم.

تو تنها نیستی.

الگوریتم های رمزگذاری بسیار زیاد و متفاوت هستند اما رایج ترین و پرکاربردترین آن ها عبارتند از : RSA ، Blowfish ، DES ، AES و DSA.

واژگان جدید در رمزگذاری

یکی از موانع پیچیده برای یادگیری کد ، این است که اصطلاحات خاص در این زمینه را یاد بگیرید.

کدگذاری مانند زبان خارجی است

بین آموزش و یادگیری زبان برنامه نویسی و یک زبان خارجی ، همبستگی قابل توجهی وجود دارد. الگوها و منطق سیستم ها یکی هستند. بعضی چیزها منحصر به فرد هستند و نمی توانند به طور واضح در معادل انگلیسی آن ها انتقال پیدا کنند. یک کد خوب به خوبی سازمان یافته است ، منطقی است و به خوبی برنامه ریزی شده است.

نتیجه گیری

حقیقت عمیق در پشت کدگذاری این است که این محصول ، برای افراد بسیار هوشمند است و زندگی را ساده تر کرده است. بعضی از افراد هوشمند در جایی گفته اند : ” رمزگذاری و کدگذاری باعث می شود همواره راهی بهتر و کاراتر از آن چه دارید پیدا کنید. ”

در مقالات بعدی با دیجیتال مارکتینگ همراه باشید تا با نکات بیشتری در زمینه کدنویسی و برنامه نویسی کامپیوتری آشنا شوید.

با تشکر از همراهی شما با وب سایت دیجیتال مارکتینگ

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *