گوگل ادوردز و چگونگی تأثیر یا عدم تأثیر آن بر نتایج جستجوی ارگانیک

گوگل ادوردز و چگونگی تأثیر یا عدم تأثیر آن بر نتایج جستجوی ارگانیک

گوگل ادوردز و چگونگی تأثیر یا عدم تأثیر آن بر نتایج جستجوی ارگانیک

امروزه اکثر افرادی که در زمینه سایت کار می‌کنند می‌دانند که گوگل ادوردز بر نتایج جستجوی ارگانیک و بنیادی تأثیر می‌گذارد، اما دانش به خصوصی در مورد اینکه چه تأثیری دارد و چگونه کار می‌کند وجود ندارد، لذا در این مقاله با دیجیتال مارکتینگ همراه باشید تا با چگونگی این تأثیرات آشنا شوید.

گوگل ادوردز چیست

یک سرویس تبلیغات آنلاین است که توسط شرکت گوگل برای تبلیغ‌کنندگان توسعه داده شده است. در واقع به بازاریاب‌ها کمک می‌کند تا در دنیای رقابتی امروز بتوانند تبلیغات خود را در نتایج جستجوی گوگل نمایش دهند. شرکت‌ها و تبلیغ‌کنندگان می‌توانند از طریق گوگل ادوردز بر روی کلمات کلیدی متمرکز شده و از طریق کلمات کلیدی مناسب تبلیغات موردنظرشان را انجام دهند.

گوگل ادوردز تأثیر مستقیمی بر رتبه‌بندی ارگانیک (واقعی و طبیعی) ندارد

پرداخت هزینه تأثیر مستقیمی بر رتبه‌بندی ارگانیک ندارد زیرا گوگل مرز مشخصی بین جایگاه نشان دادن تبلیغ و رتبه ارگانیک دارد و برنامه‌نویسان گوگل ادوردز اجازه نمی‌دهند که پرداخت هزینه تأثیر مستقیمی بر رتبه‌بندی ارگانیک داشته باشد.

تمایل جستجوگران نام تجاری و سایت‌ها به کلیک کردن

جستجوگرانی که قبلاً به جستجوی یک نام تجاری خاص پرداخته‌اند ممکن است در آینده بیشتر به کلیک کردن و مشارکت در محتوای ارگانیک شرکت داشته باشند. اگر لینک اول متعلق به یک تبلیغ باشد و همان سایت به‌صورت ارگانیک در اولین رتبه پس از تبلیغات قرار داشته باشد، تمایل به کلیک بر روی لینک تبلیغاتی آن سایت بیشتر است.

نرخ کلیک نتایج ارگانیک و تأثیر گوگل ادرودز بر آن

نمایش چندین تبلیغ در صفحه اول جستجوی گوگل موجب می‌شود که سایت‌های مختلفی جایگاه خود در صفحه اول را از دست بدهند.

کلیک‌های تبلیغی ممکن است باعث افزایش لینک‌ها، اشتراک‌گذاری‌ها و غیره شوند که می‌تواند رتبه‌بندی ارگانیک را افزایش دهد

اگر کسی بر روی یک آگهی کلیک کند، ممکن است به آن سایت دسترسی پیدا کند و سپس ممکن است تصمیم بگیرد به آن لینک بدهد یا در جایی دیگر به نام تجاری آن اشاره کند و آن را به اشتراک بگذارد.

در مقالات بعدی با دیجیتال مارکتینگ همراه باشید تا با کاربردهای گوگل ادوردز و نقش آن در تبلیغات و راهکارهای موثر در سئو سایت بیشتر آشنا شوید.

با تشکر از همراهی شما با وب سایت دیجیتال مارکتینگ

Share this post

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *