Push notification یا پوش نوتیفیکیشن چیست ؟

Push notification و پوش نوتیفیکیشن

Push notification یا پوش نوتیفیکیشن چیست ؟

Push notification چیست ؟ این روز ها با فراگیر شدن تکنولوژی های جدید تمام ابزار ها در حال ارسال اطلاعات به یکدیگر می باشند. یک پیام متنی و پوش نوتیفیکیشن شباهت زیادی به هم دارند ، اما هر دو مخصوص موبایل نیستند، هر دو محدودیت تعداد کاراکتر و کلمه دارند و نرخ متوسط باز کردن هر دو بیش از 90% است. پس تفاوت پوش نوتیفیکیشن و پیام متنی در چیست؟ کدام بهتر است؟

توضیح پوش نوتیفیکیشن یا Push notification

پوش نوتیفیکیشن پیامی است که یک شرکت برای فرد ارسال می کند. فرد از ارسال این پیام از طریق اپلیکیشن آگاهی دارد چون قبلا اجازه ارسال این پیام را به اپلیکیشن داده است.

  1. برترین مزیت پوش نوتیفیکیشن بر پیام متنی، هزینه آن است. ارسال پیام متنی به کاربر برای آنها هزینه بر است و ممکن است آنها از دریافت پیام منصرف شوند.
  2. این موضوع برای کسب و کارها هم صدق می کند. اگر کسب و کاری بخواهد برای انبوهی از افراد پیام بفرستد، هزینه زیادی را متقبل می شود. در حالیکه در پوش نوتیفیکیشن به صورت نامحدود و با هزینه اندک این کار صورت می گیرد.
  3. مزیت دیگر پوش نوتیفیکیشن بر پیام متنی باز گذاشتن دست کاربر در انتخاب است. کاربر می تواند تنها از اپلیکیشن هایی که علاقه دارد، پوش نوتیفیکیشن بگیرد. اما پیام های متنی اغلب به صورت ناخواسته برای کاربر ارسال می شوند. شرکت ها یک لیست از شماره افراد دارند و این لیست خرید و فروش می شود. برای افراد در این لیست پیام های متنی ارسال می شود که مطابق میلشان نیست.
  4. با استفاده از پوش نوتیفیکیشن تعامل افراد با اپلیکیشن بیشتر می شود و باعث ایجاد کاربران وفادار برای شما می شود.

اما Push notification با تمام مزایای بالا، ممکن است برای افراد به دلایل زیر ناخوشایند باشد.

  • بعد ارسال آن نمی توان آن را پاک کرد. اگر محتوایی را به اشتباه ارسال کنید، دیگر نمی توان آن را تصحیح کرد.
  • انتخاب زمان ارسال این پیام ها باید طوری باشد که کاربر اذیت نشود.
  • پوش نوتیفیکیشن در بالای صفحه زمان نمایش داده می شود و ممکن است کاربر را ناراحت کند که برنامه را حذف کند.

Share this post

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *